Et medlemskab der betaler sig

billig golf

Få et fleksibel golf flexmedlemskab

Der kan være mange grunde til, at du er så heldig at lande hér på Blokhus Golfklubs hjemmeside, for Blokhus Golfklub tilbyder dig billig golf i form af billig greenfee, billig golf kontingent, det billigste flexmedlemskab golf samt mange andre fordele, fordi Blokhus Golfklub giver dig Danmarks billigste golfklub, som tilmed er beliggende i det meste populære sommerferieområde i Danmark.

Uden ligefrem at prale, så har Blokhus Golfklub og klubbens nye ejere faktisk på bare tre år udviklet et jævnt godt ferieresort til at blive et nu topprofessionelt golfcenter med en mesterskabsbane i topklasse. Det er selvfølgelig et besøg værd, så læg din vej for Blokhus Golfklub.

Hvis nu du aldrig har prøvet at spille golf, men gerne vil prøve, kan du få et prøvemedlemskab. Ellers kan du også prøve et flexmedlemskab. Men hvad er et flexmedlemskab? Flex-medlemskaber er medlemsformer med begrænsede rettigheder. Blokhus Golfklub har tre forskellige typer heraf.

Du tilbydes det stærkeste flexmedlemskab

Som flex A-medlem for kr. 2.810,00 årligt bliver du medlem af Blokhus Golfklub og Dansk Golf Union (med DGU-kort), hvilket kan give dig et officielt handicap, og du kan spille golf mod betaling af greenfee. Blokhus Golfklubs Par 3-bane og Pay & Play-bane kan benyttes frit – inklusive 4 gange greenfee til 18 hullers-banen og fri benyttelse af Blokhus Golfklubs træningsfaciliteter. For brug af driving range betaler du normal poletpris.

Som flex B-medlem for kr. 1.555,00 årligt bliver du medlem af Blokhus Golfklub og af DGU (med DGU-kort), hvilket giver dig muligheden for et officielt handicap, og golfspil mod betaling af greenfee, fri benyttelse af Par 3-banen plus desuden 10 gange greenfee til 9-hullers Pay and Play-banen samt fri benyttelse af træningsfaciliteter. Spiller du herefter på Pay and Play-banen eller 18 hullers-banen, betales der normal
greenfee. Ved brug af driving range skal du betale normal poletpris.

Som flex C-medlem for kr. 725,00 årligt bliver du medlem af Blokhus Golfklub og af DGU (med DGU-kort), og du kan få et officielt handicap, og spille golf mod betaling af greenfee. Du betaler normal greenfee ved spil på såvel Par 3-banen, Pay and Play-banen som 18 hullers-banen. Du kan frit benytte træningsfaciliteterne. Brug af driving range koster dog normal poletpris.

Overvejer du et medlemskab eller har spørgsmål, så kontakt Blokhus Golfklub på tlf. 98 20 95 00 eller Kristian Hedelund på mobiltlf. 28 87 73 81, og hør også mere om Blokhus Golfklubs historie m.m.

Se alle priser her.

%d bloggers like this: